W sobotę od 10.00 na obiektach KOKiS spotkało się 10 zespołów, męskich dwuosobowych ażeby stoczyć bój w turnieju piłki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Kolno. Zespoły przybyły z terenu naszego powiatu, jak również z Grajewa, Łomży a nawet z Piotrkowa Trybunalskiego. Pogoda dopisała było słonecznie i bezwietrznie. Drużyny zostały losowo podzielone na trzy grupy i po rozegraniu meczy „każdy z każdym” najlepsze z grupy oraz czwarta z największą ilością zdobytych punktów zagrały mecze finałowe. Mecze były wyrównane, nie brakowało pięknych ataków i obron oraz asyst. Ostatecznie, w kategorii open mężczyzn najlepszymi okazali się, Jakub Rogiński i Piotr Ramatowski, drugie miejsce przypadło zespołowi w składzie Jakubczyk -Tymecki, trzecie miejsce zdobył team K.Nowak- S.Nowak na czwartym miejscu uplasowali się zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju Dawid Góralczyk – Maciej Wiązowaty. W turnieju ponadto zagrali : Socik- Makarewicz, Kiełczewski- Święczkowski, Kuliś- Rejka, Truskolaski- Duda, Kosiewicz- Ramatowski, Falkowski- Gugnacki. Wszystkim zespołom należą się słowa uznania i podziękowania za dobra grę i dużą wytrzymałość, bo czasami temperatura w słońcu przekraczała 35 stopni Celsjusza. Szczególne uznanie dla sędziego Piotra Ossowskiego, który w tym skwarze na podwyższeniu wytrwał przez wszystkie mecze. Dyrektor KOKiS Alicja Szymańska wręczając puchary, gratulowała zwycięzcom w imieniu burmistrza Miasta Kolno, podkreśliła bardzo wysoki poziom gry zawodników, nadmieniając, że cieszy bardzo nas udział w turnieju drużyn z innych miast, podnosząc rangę tej imprezy. Wszystkich zawodników zaprosiła do udziału w następnych rozgrywkach organizowanych przez KOKiS.

W ramach wakacji z KOKiS-em w trzydniowych zmaganiach współzawodniczyli piłkarze nożni w halowym turnieju drużyn osiedlowych. Wystartowało 9 zespołów w trzech kategoriach wiekowych, szkół podstawowych klas I-IV (2 drużyny ), klasy 7-8 (2 drużyny) oraz najliczniejsza grupa ze szkół średnich (5 drużyn). Po rozegraniu wszystkich spotkań w poszczególnych kategoriach najlepszymi okazali się, w najmłodszej grupie zwyciężył zespół Juwentusu przed BKL Teamem V 2, a królem strzelców został Maciej Pomichowski. W kategorii klas 7-8 pierwsze miejsce zajął zespół z Lachowa, a na drugiej pozycji uplasowali się Rewolwerowcy z Kolna, najwięcej bramek strzelił Mateusz Stniszewski. W najstarszej grupie, po zaciętej walce, ostatecznie zwyciężył zespół FC PO Nalewce. Na drugiej pozycji uplasował się BKL Team, a trzecie miejsce zajęli Ludzie z Kortu, w tej kategorii bezapelacyjnie królem strzelców został Marcin Ałajko. Dekoracji zwycięskich drużyny dokonała pani dyrektor KOKiS Alicja Szymańska wręczając piłkarzom medale, a najlepszym strzelcom okolicznościowe statuetki. Organizator, dziękuję sędziom za sprawne przeprowadzenie turnieju a zawodnikom za zaangażowanie i grę far play. Sumując cieszy nas duża ilość drużyn biorących udział w rozgrywkach.

Sześć drużyn w niedzielę 7 kwietnia br. walczyło o miano najlepszej drużyny w piłkę siatkową mężczyzn w Turnieju zorganizowanym przez KOKiS. Nagrodą dla najlepszej drużyny był Puchar burmistrza Miasta Kolno. Do zawodów zgłosiły się drużyny z Ełku, Wąsewa, Grajewa, Szczuczyna oraz dwie drużyny z Kolna ( LO Kolno i „Milany” Kolno ). Po rozegraniu eliminacji grupowych do finału weszły cztery drużyny. Po bardzo wyrównanych i zaciętych meczach, klasyfikacja przedstawia się następująco: na pierwszym miejscu po bardzo dobrej widowiskowej grze uplasował się zespół z Wąsewa, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Grajewa, a trzecie team z Ełku. Pozostałe miejsca: czwarte Milany Kolno, piąte Szczuczyn i miejsce szóste LO Kolno. Na uwagę zasługuje koleżeńska, przyjazna atmosfera rozgrywek oraz bardzo duże zaangażowanie i umiejętności zawodników.

Puchary dla zwycięzców wręczał Przewodniczący Rady Miasta Kolno Mariusz Rakowski.

Na prawdziwie męskim poziomie przebiegał turniej kobiet o Puchar burmistrza Miasta Kolno w piłkę siatkową kobiet zorganizowany 14 kwietnia przez KOKiS. Na hali sportowej spotkały się cztery żeńskie drużyny tj. Ekonomik, Łomża, Milano Kolno, Miasto Grajewo i LO Kolno. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”. Podczas meczów nie zabrakło serwów z wyskoku, asów serwisowych, dobrych bloków i pięknych ścięć czy też efektownych zbiórek piłek, walka toczyła się o każdy punkt. Od początku turnieju zauważana była dobra gra drużyny z Grajewa. Po rozegraniu wszystkich spotkań, po wygraniu wszystkich meczów do zera i zdobyciu 9 punktów wygrała drużyna z Grajewa, drugie miejsce po zaciętych bojach zajęła drużyna Milano Kolno, trzecie miejsce LO Kolno, a czwarte przypadło Ekonomikowi z Łomży. Drużyny biorące udział w turnieju zostały nagrodzone okolicznościowymi pucharami, które zawodniczkom wręczyła dyrektor KOKiS Alicja Szymańska. Organizatorzy turnieju dziękują zawodniczkom za udział w turnieju, koleżeńską atmosferę i wielką wolę walki. Zapraszamy na kolejne turnieje i imprezy organizowane przez KOKiS.

Zawodnicy KOKiS Kolno pierwszego i ósmego grudnia startowali w turniejach tenisa stołowego : 01 w Szczuczynie i 08 w Giżycku . 01.12 w Szczuczynie w turnieju o Puchar Burmistrza startowali: Szymon Prusinowski i Patryk Chrzanowski, którzy w kategorii szkół gimnazjalnych spośród chłopców ze Szczuczyna, Grajewa, Wąsosza i Prostek wywalczyli miejsce piąte i szóste. 08.12.2018 r. w Mikołajkowym Turnieju Tenisa stołowego w Giżycku udział brali : Patryk Chrzanowski i Aleks Prusinowski. Był to dobrze osadzony turniej w którym grali zawodnicy z Giżycka, Ełku, Pisanicy, Gołdapi i Kolna. Wśród 14 chłopców grających w kategorii skrzatów Aleks Prusinowski wywalczył miejsce tuż za podium, a swoje mecze o miejsce pierwsze i trzecie przegrał po wyrównanej grze po 3-2. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych siódmoklasista Patryk Chrzanowski, stoczył dobre pojedynki z doświadczonymi zawodnikami z Gołdapi i Pisanicy i za III miejsce otrzymał puchar. Głównym celem tych startów było zdobywanie doświadczenia oraz stosowanie poznawanych technik gry w tenisa stołowego na zajęciach treningowych w KOKiS .